Kasety

Drzwi przesuwne, w odróżnieniu od tradycyjnych drzwi, umożliwiają uzyskanie wolnej przestrzeni zajmowanej przez promień otwierania drzwi rozwieranych. Stwarzają też bardziej przyjazne środowisko na umeblowanie. Cały dom zyskuje lekkość wizualną, co jest bardzo dużym atutem przy niewielkich metrażach. Ponadto drzwi przesuwne można montować w miejscach, w których przy drzwiach wahadłowych dochodziłoby do kolizji.

Kasety Syntesis

Gama produktów obejmująca rozwiązania do drzwi przesuwnych, drzwi rozwieranych oraz szafek technicznych charakteryzująca się brakiem konieczności montażu drewnianych wykończeń – ościeżnicy i opasek maskujących. Wybierając produkty z tej linii mamy możliwość uzyskania unikalnego efektu spójności drzwi ze ścianą. Kolekcja Syntesis i drzwi rozwierane to idealne połączenie techniki i designu wynikiem czego jest zaskakujący rezultat estetyczny.

Kaseta Zachodząca

Kaseta do której chowają się dwa równoległe skrzydła. Sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, w których każdy metr ma znaczenie. Jeden system może obsłużyć dwa równoległe wejścia do sąsiadujących ze sobą pokoi.

Kolekcja Acoustic

Kaseta posiada wszelkie dotychczasowe zalety systemów ECLISSE, a dodatkowo eliminuje problem przepływu niechcianych dźwięków.  W trakcie zamykania dźwiękoszczelnego skrzydła aktywowane są specjalne uszczelki dociskowe, które uszczelniają system przesuwny.

Kolekcja Luce

Kasety do drzwi chowanych w ścianę przystosowane do zastosowania w miejscach gdzie niezbędne jest poprowadzenie kabli lub uzbrojenie w media (kable elektryczne, telefoniczne, informatyczne, włączniki oświetlenia, kinkiety świetlne).

Kolekcja Ewoluto

Opatentowany system, w którym zabudowana kieszeń kasety staje się prawdziwą ścianą. Jedyny model na rynku umożliwiający praktyczne użytkowanie ściany, w której jest zamontowany. Specjalna konstrukcja kasety umożliwia zamocowanie półek, szafek i innych akcesoriów w miejscu, gdzie znajduje się kieszeń kasety.

Kolekcja Teleskopowa

Rozwiązania dla uzyskania maksymalnie szerokich przejść przy zaangażowaniu niewielkiej przestrzeni na kieszeń kasety. Kaseta obsługuje dwa lub cztery równoległe skrzydła drzwiowe.

Kolekcja Circular

Drzwi w zaokrąglonej ścianie ? Dlaczego nie ! Produkty przystosowane do zamontowania drzwi w łukowych ścianach. Pomyślane o spełnianiu najbardziej wyszukanych wizji projektantów wnętrz.

Drzwi ukryte

Drzwi ukryte to rozwiązanie umożliwiające zainstalowanie drzwi z ukrytymi zawiasami w aluminiowej ościeżnicy. W zależności od preferencji, drzwi moga być malowane w kolorze ściany, oddając efekt ciągłości ściany poprzez idealne skomponowanie się z nią. Alternatywnie, drzwi mogą być malowane kolorami z palety RAL bądź ozdobione wykończeniami lub nadrukami, według intencji projektanta wnętrz lub inwestora.

Kolekcja ECLISSE 40

Stanowi innowację dla drzwi zlicowanych ze ścianą. Po raz pierwszy rama odgrywa dyskretną rolę estetyczną i wizualną. Pochylona pod kątem 40 stopni nie jest już wyłącznie częścią technicznego i funkcjonalnego systemu lecz przeistacza się w element designu.

15_ECLISSE 40
Pojedyncza
Pojedyncza
Podwójna
Podwójna
Kolekcja luce
Kolekcja teleskopowa
Kolekcja circular
Kolekcja ewoluto
kolekcja syntesis line
kolekcja syntesis luce
ECLISSE 40
ECLISSE PUSH & PULL to urządzenie, które umożliwia wydostanie panelu drzwiowego z kieszeni kasety poprzez delikatne naciśnięcie skrzydła.

Dzięki automatycznemu zamykaniu systemu ECLISSE, drzwi zamykają się bez najmniejszego wysiłku. Po otworzeniu drzwi przesuwnych, zamyjają się one ponownie w sposób automatyczny.

ECLISSE BIAS jest elementem dodatkowym ukrytym w szynie kasety. Ideą mechanizmu jest spowolnienie biegu skrzydła w momencie zamykania. Następuje to w sposób płynny i delikatny.

ECLISSE BIAS DS jest elementem dodatkowym ukrytym  w szynie kasety. W odróżnieniu od innych mechanizmów tego typu powoduje spowolnienie biegu panelu drzwiowego w dwóch kierunkach  zarówno w momencie otwierania, jak i zamykania. 

Otwieranie drzwi jest aktywowane impulsem przekazanym przez radar, przełącznik lub pilot. Drzwi, po otwarciu, zamykają się automatycznie.

Elementy niezbędne do montażu drzwi szklanych w kasecie bezościeżnicowej Syntesis Line oraz Sintesis Luce

Synchronizacja jest elementem dodatkowym. Umożliwia jednoczesne otwieranie i zamykanie drzwi w kasecie podwójnej. Otwierając jedno skrzydło samoczynnie otwiera się drugie do przeciwległej kieszeni kasety. Analogiczne działanie zachodzi podczas zamykania.